Резиденція

У межах проекту SOUND iD у серпні 2019 року відбудеться міжнародна мистецька резиденція, на яку запрошено вісім резидентів з чотирьох країн – Білорусі, Польщі, Словаччини й України.

Серед них – митці та дослідники, які зацікавлені в реалізації проектів на перетині інтерактивного нового медіа-мистецтва та популяризації культурної спадщини.

З результатами роботи резидентів можна буде ознайомитися на цьому сайті та в межах публічних презентацій проекту, що відбудуться у Бібрці, Львові та Києві.

Роботи

Невидима праця

Відеоперформанс Марія Прошковська

Вона. Вони.

Відео Леся Пчелка

Об’єднаний стан Полісся

Звукове мистецтво Євгеній Рогозін

Limbus

Звук , китайська туш, відеоарт Нікіта Власов

Pulsar

Відео Едуард Клена

Знайти більше, ніж шукаєш

Есе Ганна Пеліна

Момент

Звук Беата Анна Таргож

Хвестиваль. Хто є українець? Сміх.

Нет-арт Тетяна Цвілодуб

Учасники

Едуард Клена

Словацький митець

Словацький митець. Працює із суспільно-політичним контекстом.
(особисте) *Я б хотів бути вищим. Я б хотів бути молодшим. Я б хотів швидше розібратися зі своїм життям. під впливом інтермедія -> там, де дме вітер. слов’янська азійська основа. останнім часом займаюся в тренажерному залі.

Леся Пчелка

Білоруська мисткиня

Білоруська мисткиня. Засновниця та членкиня арт-групи VEHA. Цікавиться новими медіа, а також художньою фотографією, колажами, відео та перформативними практиками. Працює з приватними архівними фотографіями, зробленими на території нинішньої Білорусі. Досліджує, проводить виставки та публікує книги, що підкреслюють культурні коди національної ідентичності. Використовує сучасні методи роботи з колекціями фотоархівів та шукає нові способи їх представлення.

Катаріна Гривул

Українська мисткиня

Українська мисткиня, електроакустична композиторка, музична продюсерка для ігор, реклами та фільмів, професійна скрипалька. Навчалася у Львівській музичній академії, як Володимир Пержило.

Ганна Пеліна

Українська дослідниця

Українська дослідниця. Цікавиться унікальними записами української народної музики.

Марія Прошковска

Українська мисткиня

Українська мисткиня. Працює з темами сексуалізації тіла (особливо жіночої), самоідентифікації, досліджує зміни, через які особистість проходить під впливом різних факторів. Вона обрала метод пошукового ризику, експериментуючи з формами та матеріалами, технологіями, часто працюючи у співпраці з фотографами та іншими художниками.

Євгеній Рогозін

Білоруський митець

Білоруський митець. Дипломований саунд-дизайнер в кіно. Як саунд-артист бере участь у різних фестивалях, акціях, співпрацюючи з декількома виконавськими колективами, спілками художників. Член Білоруського державного союзу дизайнерів, як звуковий дизайнер.

Беата Анна Таргож

Польська мисткиня

Польська мисткиня. Її роботи представлені у вигляді просторових звукових інсталяцій. Дослідницькі інтереси – це звукові явища місць. Орієнтуючись на звук, вона дізнається про самобутність місця, його історію та процес його розвитку. Її цікавить, як модифікація звукового середовища може вплинути на сприйняття місця та чи вплине на розуміння часу, простору та відстані.

Нікіта Власов

Український митець, архітектор

Український митець, архітектор, дизайнер. З ранніх 1990-х працював дизайнером інтер’єру, графічним дизайнером, промисловим дизайнером та 2D аніматором. Наразі зосередився на графіці та відеомистецтві. Улюблена техніка – китайська туш та праця над синтезом мистецтва та дизайну.

Тетяна Цвілодуб

Кураторка дослідницької частини проекту

Мистецтвознавиця, кураторка, менторка.
Співзасновниця Dream Projects – міждисциплінарний центр розвитку мистецтва та культури (Україна, Грузія).
Співзасновниця і кураторка Музею Сновидінь – художньо-освітній проект (Україна).
Кураторка міжнародного проекту та виставки «Сергій Параджанов — сновидіння XXI століття» (Україна, Грузія).

10 фактів з життя Володимира Пержила

  • Він народився в Олешичі, на території сучасної Польщі в 1938 році
  • У віці 8 років під час операції «Вісла» його та його родину депортували на Львівщину.
  • Закінчив Львівське музично-педагогічне училище імені І. Ф. Колессі
  • Навчався на двох факультетах Львівської консерваторії - диригентському та вокальному.
  • Він почав збирати фольклор у 1968 році, коли вперше зустрівся з представниками української діаспори на берегах Волги (Надволжя).
  • Все життя він писав музику, працював з різними музичними колективами, був солістом хорів Трембіти та Бояна, керував хором «Гімн» та «Квартет квартету».
  • У 1970-90 роках здійснив кілька польових фольклорно-етнографічних експедицій на Схід (Волгоградська, Астраханська, Саратовська області).
  • Він записав понад 240 українських топонімів - назви населених пунктів на берегах Волги.
  • Він створив та опублікував у Львові карту поселення українців Волгою під назвою «Жовтий клин», яка була включена до серії «Соборна Україна».
  • Він опублікував декілька збірок книг, серед яких «Забута гілка українського народу» (Львів, 2010 р.) Та «Вечір святого Миколая: нариси» (Львів, 2012 р.).